Vzdelávanie

Silnou stránkou našej školy sú vedomosti žiakov - naši žiaci dosahujú výborné výsledky na olympiádach, vedomostných súťažiach. V testovaní deviatakov sa umiestňujeme každý rok nad celoštátnym priemerom.

Umenie

Naši žiaci úspešne rozvíjajú svoj talent v speváckych, recitačných a výtvarných súťažiach.

Výkony žiakov v rozmanitých športových oblastiach sú našou pýchou.

• Darujte 2% z dane našim deťom

Vážení rodičia, starí rodičia, priatelia školy!

Darujte svoje 2% škole - Rade rodičov a podporte našu snahu o spríjemnenie prostredia školy pre naše deti. Ďalšie informácie nájdete TU

Ďakujeme.

• Deň narcisov 2024

Milí rodičia a priatelia našej školy!

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov aj vďaka známej zbierke Deň narcisov, ktorá sa bude konať i prostredníctvom dobrovoľníkov z našej školy už tento štvrtok - 18. apríla. V tento deň, pripnutím kvietku narcisu, môžeme vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom a dobrovoľne ich finančne podporiť.

Viac o možnostiach prispenia ako i konkrétnej pomoci onkologickým pacientom, ktoré realizuje Liga proti rakovine nájdete na www.dennarcisov.sk

• Pytagoriáda  - Okresné kolo

10. apríla si svoje sily s konkurenciou zmerali naši žiaci v rôznych kategóriách - výsledky:

Filip Šutý: 1. miesto - P8,

Jakub Hučko: 1. miesto - P7,

Matej Marinica: 1. miesto - P6, Nikola Vargovičová: 4. miesto - P6

Theo Šuchaň: 2. miesto - P4, Katarína Koščová: 4. miesto - P4

Adam Župa: 2. miesto - P3

Ďalší úspešní riešitelia: Yuxuan Sun, Ján Lukáč, Marek Kolesár, Kristína Babicová, Richard Tresa, Lucia Gedeonová.

Všetkým srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Tento týždeň členovia žiackej rady a niekoľkí dobrovoľníci úspešne odštartovali druhú časť výmeny kníh. Každý, kto nejakú knihu doniesol, si za ňu mohol vybrať náhradu z bohatej ponuky. Veríme, že všetci knihomoli si prišli na svoje a nám sa podarilo založiť novú tradíciu. SWAP sa pomaly končí, knihy sa úspešne míňajú, preto neváhajte, príďte. PaedDr. Lívia Onofrejová

• Oznam - triedne schôdzky

Vážení rodičia, zákonní zástupcovia!

V stredu 17.4.2024 sa uskutočnia triedne schôdze RR - na 1. stupni od 16:30, na 2. stupni podľa pokynov triednych učiteliek od 17:00 do 18:00 hod. (Čas konzultácie v niektorých triedach, si môžete rezervovať vopred).

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zápis do 1.ročníka.

5. a 6. apríl 2024 bol pre našu školu výnimočným dňom. Do 1. ročníka sa prišli zapísať naši budúci prváčikovia. To, že sú šikovní, potvrdili už na Dni otvorených dverí. Pani učiteľky si ich tentoraz vyskúšali formou pracovných listov, rozhovorom, ocenili básničku, či pieseň. Deti pristupovali k úlohám zodpovedne, bez problémov. Na záver boli odmenení malým darčekom, sladkým koláčikom a diplomom.

Už teraz sa tešíme na september a spolu s rodičmi veríme, že prvý ročník zvládnu naši zverenci hravo a s nadšením.

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Radi čítate? Kopia sa Vám doma prečítané knihy? Ak radi robíte poriadok a zbavujete sa vecí, ktoré Vám už doslúžili, určite radi vyriešite aj problém s prečítanými detskými knihami. Čítať ich už nebudete, no zahodiť je Vám ich ľúto. Urobte nimi niekomu radosť a potešte aj seba prírastkom do Vašej knižnice.

U nás v škole totiž prebieha swap alebo po slovensky - výmena kníh. Od 18. marca do 11. apríla sa knihy pre deti a mládež budú zbierať. Za každú odovzdanú knihu dostane jej pôvodný majiteľ kupónik na výmenu.

• Dňa 21.3.2024 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín. Víťazi jednotlivých kategórií v školskom kole reprezentovali našu školu.

1.kat. : poézia: Sofia Hladoníková 3.A

próza: Dominik Azari 4.B

2.kat. : poézia: Viktor Zeman 6.B

próza: Viktória Koščová 6.A

3.kat. : poézia: Zara Durbáková 8.A

próza: Lucia Kolesárová 7.B

Konkurencia bola naozaj veľká, no aj napriek tomu sa podarilo uspieť a byť medzi ocenenými.