• Stolnotenisová súťaž družstiev žiačok a žiakov – krajské kolo

V stredu 28.11.2017 bolo krajské kolo družstiev žiačok ZŠ v stolnom tenise na Športovom gymnáziu na Triede SNP 104 v Košiciach. O postup na Majstrovstvá Slovenska prišlo bojovať 10 škôl. Našu školu reprezentovalo družstvo dievčat v zložení : Nina Porubänová, Viktória Broszová a Laura Sabolová. Súťaž mala dva stupne. Súťažiace družstvá boli rozdelené do troch skupín, z ktorých prví dvaja postupovali ďalej do druhého stupňa. Tam sa vyraďovacím systémom hralo o konečné umiestnenie. Naše dievčatá v skupine hladko zvíťazili. V pavúku vyradili Trebišov a vo finále sa stretli s Valalikmi. Po veľmi náročných zápasoch bol stav 3:2 pre naše súperky. Nina Porubänová vyhrala nad Ninou Némethovou a získala pre nás veľmi dôležitý bod, ktorým vyrovnala stav na 3:3. Rozhodujúci štvrtý a zároveň víťazný bod pre naše družstvo vybojovala v poslednom zápase Viktória Broszová. Dievčatá po prvýkrát v histórii obsadili 1. miesto v krajskom kole a postúpili na Majstrovstá Slovenska, ktoré budú v máji v Prešove. Na druhý deň vo štvrtok (29.11.2017) mali krajské kolo chlapci. Svoje sily si prišlo zmerať 11 škôl. Naše družstvo tvorili : Matúš Hrčka, Marek Klecha a Martin Marko.  Naši chlapci zo skupiny postupovali ďalej z 2. miesta. V pavúku im žreb prisúdil Rožňavu, ktorá nad nami po vyrovnaných zápasoch vyhrala 4:3. Chlapci vo veľmi náročných zápasoch predviedli výborné výkony a celkovo skončili na 5.- 6. mieste. Dievčatám a chlapcom blahoželáme, ďakujeme sa skvelú reprezentáciu našej školy a prajeme veľa ďalších športových úspechov. (R. Priščáková)

04.12.2017 17:30 | viac »
  • Stolnotenisová súťaž družstiev žiakov a žiačok ZŠ – okresné kolo

V utorok 25.10.2017 bolo okresné kolo družstiev žiačok ZŠ v stolnom tenise na ZŠ Masarykova. Našu školu reprezentovalo družstvo dievčat v zložení: Nina Porubänová, Viktória Broszová a Laura Sabolová. Dievčatá nad všetkými súperkami zvíťazili, umiestnili sa na 1. mieste a postúpili do krajského kola. V stredu 26.10. 2017 v okresnom kole družstiev žiakov ZŠ našu školu reprezentovalo družstvo chlapcov v zložení: Matúš Hrčka, Marek Klecha a Martin Marko. Chlapci zdolali svojich súperov, obsadili 1. miesto a postúpili do krajského kola. (R. Priščáková)

04.12.2017 17:25 | viac »
  • Dar od mesta

Dnes dopoludnia sme v mestskej časti Košice-Sídlisko Ťahanovce privítali vzácneho hosťa, primátora mesta Košice, Richarda Rašiho. Spoločne so starostom MČ JUDr.Cyrilom Betušom, poslancami MZ a hosťami odovzdali stolnotenisovému mládežníckemu krúžku v prítomnosti mladých športovcov na ZŠ Bruselská - 4 novučké stolnotenisové stoly v hodnote 1.075 eur. V hernej ukážke boli suverénne lepší mladí športovci ... Nech vám milé deti, stoly slúžia k radosti, zábave a zdraviu. (Zdroj: Facebook: Cyril Betuš)

11.05.2016 16:28 | viac »
  • Prázdninová stolnotenisová liga
    V utorok 29.3. 2016 bol posledný 5. turnaj VIII. ročníka prázdninovej stolnotenisovej ligy v Centre voľného času na Popradskej 86 (DOMINO). V kategórii do 10 rokov: 1.miesto Oliver Oravec 5.B, 4.miesto Laura Sabolová 3.C, 5.miesto Martin Marko 2.C, 6.miesto Tomáš Trojčák 3.B. V kategórii dievčatá do 15 rokov: 3.miesto Simona Štipáková 8.A. V kategórii chlapci do 15 rokov: 4.miesto Erik Jochman 5.C.  Celkovým víťazom tohtoročnej prázdninovej ligy v kategórii do 10 rokov sa stal Oliver ORAVEC a na 3. mieste sa umiestnil Martin MARKO. V kategórii dievčat do 15 rokov sa celkovou víťazkou tohtoročnej prázdninovej ligy stala Ema KOLESÁROVÁ a na 2. mieste sa umiestnila Simona ŠTIPÁKOVÁ. V kategórii chlapcov do 15 rokov sa v tohtoročnej prázdninovej lige celkovo na 2. mieste umiestnil Alexander KUNDRÁT. Všetkým blahoželáme a prajeme veľa športových úspechov v ďalších turnajoch. (Mgr. R. Priščáková)
    18.04.2016 15:53 | viac »
  • Vyhodnotenie 3. turnaja VIII. ročníka prázdninovej stolnotenisovej ligy  2012016
    V pondelok 1. februára sa žiaci našej školy zúčastnili na 3. turnaji VIII. ročníka prázdninovej stolnotenisovej ligy v Centre voľného času na Popradskej 86 (DOMINO). Súťažili v troch kategóriách a umiestnili sa takto: V kategórii do 10 rokov sa umiestnili: 1. miesto - Oliver Oravec zo 4.B, 3. miesto - Richard Lacko z 3.B, 4. miesto - Tomáš Trojčák z 3.B. V kategórii chlapci do 15 rokov: 1. miesto - Alexander KUNDRÁT zo 7.C, 2. miesto - Marek  KLECHA  z 5.B. V kategórii dievčatá do 15 rokov: 1. miesto - Nina PORUBANOVÁ zo 6.B, 2. miesto - Ema KOLESÁROVÁ z 9.B a 3.miesto - Simona ŠTIPÁKOVÁ z 8.A. Všetkým blahoželáme a prajeme veľa športových úspechov v ďalších prázdninových turnajoch. (3. prázdninový turnaj bude v sobotu 20.2.2016). (Mgr. R. PRIŠČÁKOVÁ)
    03.02.2016 14:41 | viac »
  • Krajské kolo
    V stredu 25.11.2015 bolo krajské kolo družstiev žiakov v stolnom tenise na Športovom gymnáziu na Tr. SNP 104 v Košiciach. O postup na Majstrovstvá Slovenska si svoje sily prišlo zmerať 10 škôl. Našu školu reprezentovalo družstvo chlapcov v zložení: Jakub Leščinský, Patrik Leščinský, Alexander Kundrát a Matúš Hrčka. Súťažiace družstvá boli rozdelené do 3 skupín, z ktorých víťazi hrali o 1. – 3. miesto. Naši chlapci v skupine zvíťazili a  po tesnej prehre s Krompachmi sa celkovo umiestnili na 3. mieste.Vo štvrtok 26.11.2015 súťažili dievčatá. Našu školu reprezentovalo družstvo dievčat v zložení: Nina Porubänová, Kristína Kačkošová a Ema Kolesárová. Súťažilo 8 škôl. Družstvá boli rozdelené do 2 štvorčlenných skupín, z ktorých prvé dve postupovali. Dievčatá postupovali zo skupiny z 2. miesta. Nad súperkami zo Smižian vyhrali a celkovo sa umiestnili na 3. mieste. Všetkým blahoželáme a prajeme veľa ďalších športových úspechov.(Priščáková)
    06.12.2015 11:05 | viac »
  • Obvodné kolo
    V utorok 10.11.2015 bolo Obvodné kolo družstiev žiakov v stolnom tenise na ZŠ Masarykova. Našu školu reprezentovalo družstvo chlapcov v zložení: Jakub Leščinský, Alexander Kundrát a Oliver Oravec. Chlapci zvíťazili a postúpili do krajského kola. V stredu 11.11.2015 v Obvodnom kole družstiev žiačok našu školu reprezentovalo družstvo dievčat v zložení: Nina Porubänová, Ema Kolesárová a Laura Sabolová. Dievčatá zvíťazili a postúpili do krajského kola.Všetkým blahoželáme a prajeme veľa športových úspechov v ďalších zápasoch na krajskom kole 25. a 26.11. na Športovom gymnáziu na Tr. SNP v Košiciach. (Priščáková)
    30.11.2015 16:44 | viac »