• Opýtaj sa svojho dedka, babky...
    V mesiaci september sa žiaci našej školy zapojili do projektu „Opýtaj sa svojho dedka, babky,...“, ktorý organizovala mestská časť Ťahanovce k 70. výročiu ukončenia II. svetovej vojny a 71. výročiu Karpatsko-duklianskej operácie. Projektu sa zúčastnilo 8 žiakov 9. ročníka (Cynthia Sajková, Borovský Ondrej, Ezsőlová Bianka, Leščinský Jakub,  Lacková Laura, Radiová Radka, Trojčák Matúš, Volesková Simona) a jedna žiačka 7. ročníka (Tirpáková Soňa). Žiaci vyrobili nielen model pamätníka, bustu generála Petrova, plagát s fotkami pamätníkov, dobové noviny s článkami, ale aj videonahrávky so spomienkami pamätníkov II. svetovej vojny. O práci žiakov budú informovať aj Ťahanovské noviny, v ktorých bude uverejnený článok Cynthie Sajkovej. S radosťou oznamujeme, že naši žiaci vyhrali exkurziu na Duklu a do Svidníka, a to pre 43 žiakov našej školy. Exkurziu organizuje mestská časť Košice - Sídlisko Ťahanovce. Tá pre žiakov pripravila bohatý program, ktorého súčasťou bude aj ocenenie najaktívnejších žiakov.
    Projekt Opýtaj sa svojho dedka, babky...ktorý organizuje mestská časť Sídlisko Ťahanovce, dospel do druhej fázy. V nej naši žiaci prezentovali svoj talent a vedomosti prostredníctvom práce na plagátoch, prezentáciách v power pointe, makete pamätníka v Kostoľanoch. Slávnostné vyhodnotenie projektu sa uskutoční 6. mája na Dargove za účasti predstaviteľov Mestskej časti Košice-Sídlisko Ťahanovce, Oblastného výboru SZPB v Košiciach a ZO SZPB Košice-Sídlisko Ťahanovce, Združenia žien Slovenska v Košiciach ako vyhlasovateľov projektu. Materiály, ktoré žiaci vytvorili nezapadnú prachom, ale budú spracované do zborníka a prezentované v tlači. (PaedDr. L. Onofrejová)
    17.04.2016 21:24 | viac »
  • Prednáška o pamätníkoch obetiam vojny
    V stredu 16. 9. 2015 sa na našej škole uskutočnila prednáška pre žiakov 9. ročníka o pamätníkoch obetiam vojny v Košiciach, ktorú viedol pán Burák, člen Oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov.
    Žiakom pútavo opísal mnohé zabudnuté skutočnosti tohto obdobia a priblížil problematiku regionálneho bádania o tomto období. Prednáška bola predprípravou pre zapojenie sa žiakov do projektu „Opýtaj sa svojho dedka, svojej babky...“, ktorý organizuje mestská časť Košice- Sídlisko Ťahanovce.
    09.10.2015 15:02 | viac »
  • Druhý krok
    Motto projektu: „DRUHÝ KROK" ROBÍ KAŽDÚ ŠKOLU LEPŠOU!
    Vyhlasovateľ a generálny partner projektu: Fond GSK – nadácia spoločnosti GlaxoSmithKline, ktorá sa rozhodla podporiť celoslovenské rozšírenie tohto projektu
    Termín realizácie: školský rok 2013/2014 s následnosťou aj v ďalších školských rokoch
    Cieľ projektu: Výchovno-preventívny program proti agresii a násiliu v školách.
    Zapojenosť pedagógov: Do projektu sú zapojení 2 pedagógovia (1 učiteľka Mgr. Želmíra Bučková + 1 vychovávateľka Mgr. Jana Drosčová).

22.05.2015 15:45 | viac »