Najúspešnejším žiakom základných a základných umeleckých škôl sa dostalo významnej pocty. Boli ocenení v rámci podujatia Mesto Košice deťom v pondelok 15. 6. 2026 v priestoroch Kulturparku. Ocenenie si prevzali od primátora mesta, námestníčky primátora a vedúcej oddelenia školstva Magistrátu mesta Košice.
Našu školu reprezentovali dvaja žiaci – ja ako premiantka školy a Jakub Maťaš za svoje úspechy v športe. Bola to pre nás výnimočná skúsenosť a veľmi sa tešíme, že sme mohli takýmto spôsobom reprezentovať našu školu a zúčastniť sa tohto slávnostného podujatia. Ako pre končiacich deviatakov je pre nás oboch toto ocenenie veľkou motiváciou do ďalšieho štúdia a výkonov.
Lara Žeglenová, 9.A




